Skuteczne leczenie trądziku

tradzik pospolityTrądzik pospolity jest bardzo powszechną przypadłością młodzieży w okresie dojrzewania i wiąże się m.in. z zaburzeniami w pracy układu hormonalnego. Jak leczyć trądzik i zapobiegać jego powikłaniom w postaci szpecących blizn? Trądzik jak leczyć?


Leczenie trądziku różowatego

Nie każde zmiany skórne pojawiające się na twarzy, ramionach czy dekolcie są trądzikiem, jednak pozostawione bez leczenia i odpowiedniej pielęgnacji mogą się w niego przeistoczyć. Jak rozpoznać trądzik? W przypadku tej szpecącej dolegliwości oprócz krost, często ropnych oraz zaskórników w postaci czarnych punktów na skórze występuje także znaczny łojotok.

good for acne

Cechą charakterystyczną zmian trądzikowych są częste nadkażenia bakteryjne, które mogą prowadzić do powstania blizn oraz trudnych w leczeniu ubytków tkanki, dlatego przedłużające się problemy skórne, które nie ustępują w wyniku odpowiedniej pielęgnacji oraz przyjmują postać ropnych krost powinny być zawsze konsultowane z dermatologiem w celu podjęcia leczenia.

Warto przeczytać również: Detoksykacja organizmu domowe sposoby

Trądzik posiada wiele postaci, które samemu trudno rozpoznać, a brak leczenia tylko zaostrzy problem. Coraz częściej trądzik występuje także u osób nieco starszych, co powoduje dodatkowe problemy.

Dieta przy trądziku różowatym

Niezależnie od wieku osoby posiadającej trądzik przypadłość ta znacznie wpływa na samoocenę oraz kontakty towarzyskie. Aby uniknąć powikłań w postaci trwałych blizn i kłopotów emocjonalnych warto jak najszybciej podjąć leczenie i zacząć dbać o odpowiednią pielęgnację cery, co znacznie poprawi jej stan i pozwoli uniknąć infekcji bakteryjnych. W przypadku pojawienia się krost nie wolno samodzielnie ich wyciskać, gdyż zabieg ten jest najczęstszą przyczyną powstawania nowych wykwitów oraz blizn trądzikowych.

Leczenie trądziku laserem

Czym leczyć trądzik – To zależy od postaci choroby, jej zaawansowania oraz stanu skóry. W zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta leczenie może polegać na:

  • Stosowaniu antybiotyków
  • Stosowaniu retinoidów (kremy z retinolem)
  • Używaniu maści antyseptycznych i regulujących wydzielanie sebum
  • Przyjmowaniu preparatów witaminowych i suplementów wpływających na stan skóry
  • Stosowaniu specjalistycznych zabiegów kosmetycznych

Temat, który może cię zainteresować: Metody na stres

Leczenie trądziku witaminą a

W czasie leczenia zmian trądzikowych niezwykle ważne jest odpowiednie oczyszczanie cery, które pozwala odblokować zatkane pory i wpływa na ograniczenie wydzielania łoju przez gruczoły skórne. W tym celu możemy stosować zarówno preparaty apteczne, jak i znane od dłuższego czasu maseczki, toniki lub kosmetyki np. z siarką, która pomaga ograniczyć łojotok, a także działa antybakteryjnie i ściągająco.

zdjecia

W przypadku trądziku dobre rezultaty przynosi także laseroterapia oraz stosowanie specjalnych lamp UV, które powodują szybsze leczenie ropnych krost.

Leczenie trądziku młodzieńczego

Domowe leczenie trądziku – Większość specjalistycznych środków na trądzik dostępnych jest wyłącznie na receptę i nie powinno się ich stosować na własną rękę. Szczególnie niebezpieczne są wszelkie maści i kremy z retinoidami, które zawsze muszą być stosowane pod kontrolą lekarza ze względu na liczne działania niepożądane związane z ich stosowaniem.

Przeczytaj także: Fajny prezent dla dziewczyny

Leczenie trądziku hormonami

Lekarze dermatolodzy oprócz środków typowo medycznych i dostępnych na receptę polecają także bezpieczne w stosowaniu i co najważniejsze skuteczne leki na trądzik różowaty to np. Derminax, które pomagają oczyszczać skórę od wewnątrz, przyspieszają jej regenerację oraz pozwalają ograniczyć występowanie nowych niedoskonałości.

Derminax to jeden z najbardziej skutecznych i bezpiecznych dla naszego zdrowia preparatów, który posiada kompleksowy skład i doskonale radzi sobie zarówno z leczeniem różnych postaci trądziku, jak i zwykłych niedoskonałości skórnych związanych z niewłaściwą pielęgnacją, zaburzeniami hormonalnymi występującymi np. przed miesiączką. W zapobieganiu powstawaniu nowych krost ogromne znaczenie ma także odpowiednia dieta, która pozwala wpływać na stan skóry i przyczynia się do jej szybszego leczenia.

Jedna odpowiedź do “Skuteczne leczenie trądziku”

  1. U mnie po kilka kuracjach antybiotykami, które nic nie dawały dobrze sprawdzić się lek o nazwie izotek (curacne) na początku było gorzej niż przed leczeniem, ale po 2 miesiącach na twarzy nie mam żadnych krost więc mogę polecić. Niestety sam lek jest drogi ale na prawdę warto się przemęczyć

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × five =