Siemię Lniane na odchudzanie

Leinsamen, Linum, makroLen, jako roślina uprawna posiada wiele zastosowań. Jednym ze sposobów jej wykorzystywania jest stosowanie nasion lnu, czyli siemienia lnianego w terapiach odchudzających, jako środka usprawniającego trawienie i przyśpieszającego metabolizm.

Siemię lniane zastosowanie

Stanowi bardzo wartościowe źródło błonnika oraz zawiera liczne składniki odżywcze i witaminy, które wpływają dobroczynnie na nasz organizm m.in.:

  • Witaminy z grupy B
  • Witaminę E
  • Żelazo
  • Magnez
  • Kwasy Omega 3 i 6

Nasiona lnu możemy stosować nie tylko w terapiach odchudzających, ale także podczas leczenia stanów zapalnych skóry, łagodzenia zgagi oraz dolegliwości wątrobowych. Spożywanie siemienia lnianego pozwala także zmniejszyć poziom złego cholesterolu, usprawnić funkcjonowanie układu trawiennego oraz zapobiegać niektórym nowotworom m.in. jelita grubego, który często dotyka osoby stosujące niewłaściwą dietę.

Mielone siemię lniane

Nasiona lnu w postaci nieprzetworzonej, zmielonej oraz jako kleik wpływają dobroczynnie na trawienie, usprawniają perystaltykę jelit i zapobiegają zaparciom oraz znacznie przyśpieszają przemianę materii, co przekłada się na szybkość spalania tkanki tłuszczowej. Duża ilość błonnika pokarmowego pozwala oczyścić jelita z niestrawionych resztek, a wydzielany przez nasiona śluz chroni przewód pokarmowy, zmniejsza wchłanianie glukozy i łagodzi niekorzystny wpływ niektórych pokarmów na nasz układ pokarmowy m.in. w przypadku posiadania choroby wrzodowej.

Błonnik pokarmowy zawarty w siemieniu lnianym jest jednym z kluczowych elementów zdrowej i sprzyjającej odchudzaniu diety. Brak tego związku powoduje spowolnienie metabolizmu, co przekłada się na szybkość chudnięcia i spowolnienie spalania tkanki tłuszczowej. Siemię lniane pozwala także ograniczyć uczucie głodu podczas stosowania diety.

Na co siemię lniane

Osoby stosujące siemię w trakcie trwania diety i po jej zakończeniu potwierdzają działanie tego naturalnego środka odchudzającego, jednak, aby len był w stanie zadziałać musimy dodatkowo zadbać o odpowiednią dietę i aktywność fizyczną. Stosowanie nasion lnu np. jako dodatek do kefiru, jogurtu, sałatek, musli i wypieku domowego pieczywa także po zakończeniu kuracji odchudzającej dodatkowo pozwala uniknąć ponownego przybierania na wadze.

Siemię lniane dieta

Stosując nasiona lnu należy pamiętać o tym, aby wypijać minimum 2 litry niegazowanej wody mineralnej dziennie, która jest niezbędnym elementem podczas przyjmowania błonnika pokarmowego z różnych źródeł.

Len w kosmetyce – Chcąc skorzystać z mocy siemienia lnianego warto także stosować olej lniany, który doskonale redukuje rozstępy powstałe w trakcie odchudzania oraz jest niezwykle wartościowym składnikiem naturalnych kosmetyków do włosów, skóry i paznokci.

Siemię lniane a odchudzanie

Natura obdarzyła nas wieloma wartościowymi roślinami, których spożywanie zapewnia nam zdrowie oraz piękną sylwetkę, jednak warto pamięć, że wszystko, co używane w nadmiarze może nam zaszkodzić. Podobnie jest w przypadku spożywania siemienia lnianego – zbyt duża ilość błonnika w diecie może odbić się na stanie zdrowia, dlatego nie należy przesadzać i spożywać nasiona lnu w rozsądnych ilościach, jako dodatek do zdrowej diety, a nie jej główny składnik.

Jedna odpowiedź do “Siemię Lniane na odchudzanie”

  1. Czy ktoś stosował to siemię i może podzielić się opinią? Myślałam nad tym żeby to kupić ale najpierw wolałabym żeby wypowiedział się ktoś kto już to stosował

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

four × 1 =