Problem z osiągnięciem orgazmu

brak orgazmuCzym właściwie jest orgazm i dlaczego niektóre kobiety wcale go nie doświadczają? Czy seks bez orgazmu może być przyjemny? Te i inne pytania dotyczące kobiecego spełniania stanowią tajemnicę dla przeciętnego mężczyzny.

Brak orgazmu przyczyny

Jak donoszą różnorodne statystyki ponad połowa kobiecej populacji przyznaje, że nie każdy stosunek kończy się dla nich orgazmem, a 20% pań w różnym wieku szczerze wyznaje, że orgazmu nigdy nie doświadczyły, mimo zmiany partnera. Dlaczego tak się dzieje? Jakie są przyczyny braku orgazmu u kobiet?

Przeczytaj także: Niskie libido u kobiety

Brak orgazmu łechtaczkowego

Kobiecy orgazm to jasna wskazówka dla mężczyzny, że sprawdza się w łóżku i staje na wysokości zadania sprawiając, ze jego partnerka jest w pełni zaspokojona. Niestety wiele kobiet udaje, że doświadcza uczucia spełnienia bojąc się reakcji swojego partnera na wieść o braku orgazmu. Tak naprawdę brak orgazmu w większości nie jest wcale spowodowany nieudolnością mężczyzny, ale wynika z szeregu przyczyn biologicznych i psychicznych, które nie pozwalają kobiecie osiągnąć satysfakcji w trakcie stosunku.

Najczęstsze przyczyny braku orgazmu u kobiet:

  • Problem z orgazmem może posiadać różnorodne podłoże. Najczęściej za brak orgazmu podczas seksu odpowiadają:
  • Przyjmowane leki np. antykoncepcyjne
  • Problemy emocjonalne i psychiczne – nerwica, depresja oraz nadmierny stres i obawa o zajście w ciążę
  • Brak akceptacji własnego ciała i przekonanie o nieatrakcyjnym wyglądzie
  • Utajone schorzenia narządów rodnych
  • Brak gry wstępnej i bolesne stosunki oraz problem z nawilżeniem pochwy
  • Dobór niewłaściwej pozycji
  • Blokady psychiczne będące powodem traumatycznych i przykrych przeżyć z przeszłości
  • Zaburzenia hormonalne

Brak orgazmu podczas stosunku

Ważną rolę w braku orgazmu u kobiet odgrywa styl życia, stan zdrowia oraz korzystanie z używek. Kobiety znacznie bardziej narażone są na przemęczenie uwidaczniające się właśnie w problemach natury seksualnej, które mogą z czasem prowadzić do znacznego obniżenia libido i oziębłości.

Problem z osiągnięciem orgazmu pochwowego

Jeżeli brak orgazmu dopada nas nagle najlepiej poszukać przyczyny takiego stanu rzeczy w naszej psychice. Ukryte urazy do partnera, problemy w związku oraz sytuacje stresowe są najczęstszą przyczyną przejściowych kłopotów z osiągnięciem orgazmu i możemy sobie z nimi poradzić wyjaśniając nieporozumienia, pokonując nudę w sypialni lub zmieniając pozycję na inną.

Zobacz także temat: Tabletki na powiększenie biustu ranking

Niezależnie od przyczyny braku orgazmu nie należy swojego problemu ukrywać przed partnerem i udawać, że nic się nie dzieje. Szczera rozmowa oraz wspólne poszukanie rozwiązania zaistniałej sytuacji sprawią, że kobiecie łatwiej będzie na nowo zacząć cieszyć się seksem bez obaw o to czy tym razem dane jej będzie szczytować i czy znowu będzie musiała udawać orgazm, aby nie urazić męskiego ego swojego kochanka.

Brak orgazmu po porodzie

Nie ma jednej i uniwersalnej recepty na odczuwanie przyjemności w trakcie stosunku, a lista metod na pokonanie problemu jest tak samo długa jak lista przyczyn go powodujących. Jednym kobietom pomoże zmiana nastawienia psychicznego do seksu i głośne mówienie o swoich potrzebach, inne poczują spełnienie w wyniku zmiany pozycji lub dłuższej gry wstępnej, a jeszcze inne będą wymagały konsultacji u seksuologa, która przyniesie im ulgę.

Temat, który może cię zainteresować: Pieczenie swędzenie pochwy

Podczas stosunku nie mam orgazmu

Dla wszystkich dodatkowym sposobem na walkę z brakiem orgazmu może być stosowanie naturalnych tabletek zwiększających libido i doznania podczas stosunku, które zniosą blokadę psychiczną, pomogą się rozluźnić i tym samym wpłyną na jakość seksu. Stosowanie suplementów typu Femmax, który często nazywany jest także viagrą dla kobiet to jeden ze sposobów na szybkie i skuteczne pokonanie problemów w sypialni oraz powrót utraconego w wyniku różnorodnych przyczyn orgazmu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

three × 5 =