Najzdrowsze owoce świata

suszone-jagody-gojiGoji owoce – Najzdrowsze owoce świata, czyli jagody goji wykorzystywane są w tradycyjnej medycynie Wschodu od ponad 2500 lat. Owoce te rosną na obszarze Chin, Tybetu oraz Mongolii, gdzie stanowią podstawę medycyny naturalnej. Jak działają jagody goji?

Nasiona goji właściwości

Od kilku lat jagody goji (kolcowój szkarłatny) stały się absolutnym liderem wśród zdrowej żywności między innymi ze względu na swoje działanie odchudzające. Owoce goji zostały poddane wielu specjalistycznym badaniom, które potwierdziły ich wysokie wartości odżywcze oraz leczniczy wpływ na ludzki organizm.

Jagody goji wartości odżywcze

Jagody goji dostarczają do naszego organizmu duże dawki łatwo przyswajalnych witamin i minerałów – w tym witaminy C, E i A, witaminy z grupy B, żelazo, potas, wapń, selen i cynk oraz liczne aminokwasy egzogenne, kwasy tłuszczowe i naturalne karotenoidy o działaniu antyoksydacyjnym.

Produkt na odchudzanie na bazie tego owocu: Goji Berry 500

Goja owoce właściwości

Jagody właściwości – goji efektywnie poprawiają funkcjonowanie niemal każdego układu w ludzkim organizmie. Stosowane są przy chorobach układu krążenia, niewydolności układu oddechowego, zaburzeniach pracy układu kostno – stawowego, schorzeniach nerek i wątroby, zaburzeniach widzenia, a także pomagają podnieść naturalną odporność organizmu. Poprzez silne działanie antyoksydacyjne owoce goya redukują liczbę wolnych rodników tlenowych i tym samym przyczyniają się do zmniejszenia ryzyka zachorowania na raka.


Goji poprawiają także trawienie, pomagają obniżać poziom cukru we krwi, a także zwiększają wydzielanie hormonu wzrostu.

Ziarenka goji to także naturalny sposób na piękny wygląd. Dzięki zawartym w nich aktywnym składnikom wpływają na poprawę wyglądu skóry, włosów i paznokci, a także pomagają pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej, dlatego warto stosować je w czasie odchudzania. Te wyjątkowo zdrowe owoce z chin pozytywnie wpływają także na układ hormonalny – podnoszą libido, zwiększają popęd seksualny i pomagają pokonać impotencję.

Jagody goji to nie tylko najzdrowsze owoce świata, ale także urozmaicenie naszej codziennej diety. Dzięki ich wyjątkowym właściwościom leczniczym możemy podnieść wartość odżywczą spożywanych codziennie posiłków i cieszyć się nie tylko poprawą samopoczucia, ale także piękniejszym wyglądem.

Jagody goji przepisy

gggJagody goji możemy dodawać zarówno do rożnych deserów, jogurtów, musli, dań mięsnych, surówek oraz np. do herbaty. Doskonale sprawdzą się także, jako dodatek do domowych ciast – ich słodki smak pozwala ograniczyć ochotę na tuczące słodycze, dlatego warto sięgać po najzdrowsze owoce świata zawsze wtedy, gdy nie możemy oprzeć się ochocie na coś słodkiego.

Doskonale smakuje nalewka z jagód goji, którą oczywiście należy stosować jedynie w celach leczniczych i profilaktycznych. (jagody goji uprawa w polsce )

Owoce goji uprawa

W sklepach ogrodniczych możemy spotkać krzewy goji, jednak domowa uprawa tej jagody jest dość problematyczna i nawet, gdy uda się nam wyhodować dorodną roślinę nie mamy pewności, że wyda ona plon. Alternatywą do uprawy jagód goji w domu jest zakup dobrej jakości suszonych owoców, które dostaniemy w każdym sklepie ze zdrową żywnością. Warto także sięgać po zawierające ekstrakt z goji suplementy, które pozwolą szybko i bezproblemowo czerpać korzyści z działania tych cudownych owoców.

Jagody goji kalorie

100 g suszonych jagód goji ma 370 kcal. W jednej suszonych jagód goji (8 g) znajduje się jedynie 29,6 kcal.

Jagody goji dawka dzienna

Zalecana ilość suszonych owoców goji to 70 sztuk na dobę. Na początku stosowania warto spożywać mniejsze dawki, które będziemy stopniowo zwiększać, aż do wielkości zalecanej porcji.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

eighteen + twelve =