Najlepsze ćwiczenia na płaski brzuch

cwiczenia na plaski brzuchProblem z wystającym i widocznym pod obcisłymi ubraniami brzuszkiem posiadają nawet szczupłe kobiety. Jak schudnąć z brzucha? Płaski brzuch szybko.

Dobre ćwiczenia na płaski brzuch

Brzuch stanowi dość problematyczny obszar, w którym gromadzi się nadmiar tkanki tłuszczowej kumulowany najczęściej dzięki spożywaniu zbyt dużej ilości pustych kalorii. Przyczyną pojawienia się oponki na brzuchu jest także siedzący tryb życia, przebyta ciąża oraz stres skłaniający nas do nadmiernego podjadania i powodujący problemy z trawieniem.


Zobacz także: Domowe sposoby na celulit

Niezależnie od powodu swojego powstania wylewający się znad paska brzuszek stanowi spory problem i decyduje o naszym samopoczuciu. Otyłość brzuszna jest także poważnym sygnałem, który powinien zmotywować do regularnych ćwiczeń oraz radykalnej zmiany diety i nawyków żywieniowych – zmiany te warto zacząć wprowadzać jak najwcześniej zanim zaczniemy przybierać na wadze także w innych obszarach naszego ciała.

Jakie są ćwiczenia na płaski brzuch
Aby móc cieszyć się idealnie płaskim i ładnie umięśnionym brzuchem bez nieestetycznych fałdek tłuszczu powinniśmy codziennie poświęcić minimum pół godziny czasu na aktywność fizyczną. Wiele prostych ćwiczeń wykonamy w domu bez pomocy specjalistycznego sprzętu oraz instrukcji trenera – wystarczy, że znajdziemy wolną chwilę oraz odpowiednio przygotujemy miejsce do ćwiczeń – miękki koc lub mata pozwolą nam komfortowo wykonywać ćwiczenia na podłodze i pozwolą uniknąć bólu pleców oraz niewygody.

Fitness płaski brzuch

Do najbardziej skutecznych i najprostszych ćwiczeń pozwalających wyrzeźbić mięśnie brzucha w domu oraz pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej zaliczyć możemy: pompki, doskonale wszystkim znane brzuszki, skłony, wymachy kończyn wykonywane w pozycji stojącej oraz leżącej, a także tzw. nożyce, czyli krzyżowanie podniesionych na niewielką wysokość nóg podczas leżenia na plecach.

Warto przeczytać także: Skuteczne środki odchudzające

Jakie ćwiczenia na brzuch i boczki? Na wygląd naszych mięśni brzucha doskonale wpływa także joga, pilates, pływanie, jazda na rowerze, bieganie, taniec oraz ćwiczenia rozciągające. Dla osób lubiących zajęcia przy muzyce sposobem na połączenie przyjemnego z pożytecznym będzie korzystanie z zajęć aerobiku – jeżeli nie chcemy ćwiczyć w większej grupie wystarczy zaopatrzyć się w odpowiednią płytę z kursem i gotowym zestawem ćwiczeń, które będziemy mogli wykonywać w domowym zaciszu.

na-plaski-brzuch

Szybka dieta na płaski brzuch

Ćwiczenia rzeźbiące nasz brzuch to tylko połowa drogi do pięknej i ponętnej sylwetki – oczywiście pomogą pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej, ale nie będą wystarczająco skuteczne, jeżeli nie zadbamy o właściwą dietę, która pomoże uniknąć ponownego odkładania się tłuszczu na brzuchu i boczkach, a także znacznie przyspieszy efekty naszego treningu.

Dieta na płaski brzuch wymaga od nas rezygnacji z nadmiaru węglowodanów prostych (biała mąka, słodycze, biały cukier i inne puste kalorie), tłuszczu, zwłaszcza zwierzęcego (masło, śmietana, smalec, tłuste mięsa), słonych przekąsek, dań barowych, żywności wysoko przetworzonej, alkoholu oraz napojów gazowanych.

Łatwe ćwiczenia na płaski brzuch

Zdrowa dieta uzupełniona codziennymi ćwiczeniami to bardzo skuteczna recepta na płaski i jędrny brzuch. Warto pamiętać, że ćwiczenia musimy wykonywać sukcesywnie i nie możemy opuszczać codziennego treningu. Na początek wystarczy kilka minut dziennie poprzedzonych rozgrzewką mięśni ćwiczeń, z czasem powinniśmy sukcesywnie zwiększać ilość powtórzeń i wydłużać czas treningu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × five =