Masaż antycellulitowy opinie

masaz-antycellulitowyLikwidacja cellulitu nie jest łatwym procesem. Jednym ze sposobów na redukcję nieestetycznej pomarańczowej skórki jest masaż, który pomaga rozbić gromadzące się pod skórą złogi tłuszczu i sprawia, że możemy cieszyć się nieco gładszą oraz jędrniejszą skórą.

Chińskie bańki na cellulit

Chcąc skutecznie zlikwidować cellulit warto działać na wielu płaszczyznach poprzez stosowanie odpowiedniej diety, regularne ćwiczenia fizyczne, stosowanie kosmetyków przeznaczonych specjalnie dla skóry z cellulitem oraz stosowanie działających od wewnątrz suplementów, które pozwalają wygładzić i ujędrnić naszą skórę oraz sprawiają, że problem cellulitu mija bezpowrotnie.

Przeczytaj także: Tabletki na powiększenie biustu

Masaże antycellulitowe

Sam masaż antycellulitowy nie pomoże szybko pozbyć się niedoskonałości, ale w połączeniu z innymi terapiami pozwoli szybciej zauważyć poprawę wyglądu naszej skóry. Aby był naprawdę skuteczny warto stosować zabiegi sukcesywnie i przez dłuższy okres czasu, co niestety generuje spore koszty, jeżeli chcemy korzystać z zabiegów wykonywanych w gabinetach kosmetycznych.

Domowe zabiegi na cellulit – Masaże na tego typu problemy pozwalają przede wszystkim wpłynąć na procesy przepływu limfy w organizmie, usprawniają krążenie krwi, dotleniają tkankę podskórną, rozbijają złogi tłuszczowe oraz ułatwiają usuwanie wody z organizmu, która jest przyczyną pojawiającego się np. przed miesiączką cellulitu wodnego. Stosowane przez dłuższy czas mogą wpłynąć na szybsze spalanie podskórnej tkanki tłuszczowej oraz pozwalają na ujędrnienie i wygładzenie skóry, dzięki czemu cellulit jest znacznie mniej widoczny.

Masażer do cellulitu

masazer

Jaki masaż pomoże zlikwidować cellulit? Chcąc pozbyć się cellulitu możemy korzystać z różnorodnych masaży zarówno tych wykonywanych przez profesjonalistów, jak i w domowym zaciszu. Decydując się na samodzielne masowanie ciała musimy wcześniej posiąść wiedzę, która pozwoli wykonywać zabieg we właściwy sposób. Najważniejszym czynnikiem, który wpływa na efekt końcowy jest odpowiednie przygotowanie naszej skóry przed samym masażem.

Temat, który może cię zainteresować: Produkty które spalają tłuszcz

Cellulit jak się go pozbyć

Najlepiej wcześniej wziąć ciepłą kąpiel lub prysznic, wykonać peeling skóry oraz przygotować kometki ułatwiające zabieg np. olejki eteryczne i balsamy na cellulit. Domowy masaż antycellulitowy możemy wykonać z pomocą szorstkiej gąbki lub specjalnej rękawicy. Zanim przystąpimy do zabiegu należy pobudzić krążenie krwi przez delikatne ugniatanie i masowanie problematycznych obszarów ciała. Jeżeli przystąpimy do zabiegu bez rozgrzewki skóry możemy spowodować, że pojawią się na niej nieatrakcyjne sińce lub zaczerwienienia. Masaż zawsze wykonujemy w kierunku serca, aby nie zaburzać właściwego krążenia krwi.

Masaż relaksacyjny

Masaż antycellulitowy pozwala nie tylko przyspieszyć redukcję cellulitu, ale także działa relaksująco na nasze ciało i pomaga pozbyć się nagromadzonego napięcia. Ważne, aby przeprowadzać go bez pośpiechu i w dogodnej atmosferze, co dodatkowo pomoże wpłynąć na naszą sferę emocjonalną oraz pozwoli odstresować się po ciężkim dniu.

Warto również przeczytać: Sól a zdrowie

Masaże na cellulit

Cellulit na brzuchu, udach lub pośladkach może powracać, dlatego należy pamiętać o stałym przestrzeganiu diety oraz regularnych ćwiczeniach, co pozwoli na dłużej zachować piękne i szczupłe ciało oraz znacznie wpłynie na ogólny stan zdrowia. W redukcji cellulitu doskonale sprawdzają się dobre kosmetyki wyszczuplające, które w połączeniu z właściwą dietą, regularnymi masażami oraz suplementami działającymi od wewnątrz stanowią skuteczną broń w walce z pomarańczową skórką.

2 odpowiedzi do “Masaż antycellulitowy opinie”

  1. jezeli borykacie sie z problemem cellulitu polecam endermologie. Jest to rodzaj masazu mechanicznego za pomoca specjalnej glowicy, zabieg bardzo przyjemny, niedrogi a efekty widziane golym okiem.

  2. Moim zdaniem masaże antycellulitowe to najlepszy sposób walki z tym nieznośnym problemem. Oczywiście wszystko zależy od tego, jak głęboki jest nasz problem, czasami potrzebne są bardziej inwazyjne. Od pewnego czasu chodzę do LoveSkinClinic na masaż bańką chińską i mi na razie tyle wystarcza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

fifteen + eleven =