Kefir z grzybka tybetańskiego

przez-sitko-203x300

Grzybek kefirowy – Naturalny i przygotowany w domu kefir posiada szereg cennych dla naszego zdrowia właściwości. Jak zrobić kefir?
Temat, który może cię zainteresować: Margaryna czy Masło

Grzybek tybetański przepisy

Najprostszym sposobem na samodzielne przygotowanie smacznego i zdrowego domowego kefiru jest skorzystanie z tzw. grzybków tybetańskich.

Grzybek chiński

Grzybek tybetański, grzybek japoński lub inaczej ziarna kefirowe to symbiotyczne kultury bakterii, dzięki którym mleko zaczyna fermentować i możemy rozkoszować się orzeźwiającym smakiem i wyjątkowymi właściwościami kefiru.

Grzybki kefirowe gdzie kupić

Kefir przygotowany z pomocą grzybków tybetańskich posiada wyjątkowe właściwości lecznicze. Domowy kefir jest przede wszystkim źródłem naturalnych bakterii probiotycznych, które m.in. zasiedlają układ pokarmowy i spełniają ważną rolę ochrony organizmu przed atakami drobnoustrojów. Z tego względu kefir jest szczególnie polecany osobom stosującym antybiotyki – wykazuje skuteczne działanie osłaniające naturalną florę bakteryjną i zapobiega jej niszczeniu.

Właściwości kefiru

Oprócz cennych dla zdrowia żywych kultur bakterii i drożdży kefir dostarcza także wielu witamin i minerałów m.in. witamin z grupy B, witaminy K, kwasu foliowego, wapnia, magnezu i fosforu. Spożywany codziennie wzmacnia odporność organizmu, wspomaga procesy detoksykacyjne, łagodzi objawy alergii, wzmacnia układ sercowo – naczyniowy, usprawnia funkcjonowanie nerek, poprawia trawienie i łagodzi objawy choroby wrzodowej oraz zabezpiecza przed grzybicą.

Grzybek tybetański odchudzanie

Z pomocą grzybka tybetańskiego przygotujemy kefir nie tylko z mleka krowiego. Dodany do mleka sojowego lub kokosowego pozwoli cieszyć się wyjątkowym smakiem i właściwościami kefiru także osobom, które zrezygnowały ze spożywania produktów pochodzenia zwierzęcego. Co ważne kefir nadaje się także dla osób z nietolerancją laktozy i może być spożywany przez alergików.

Losowo wybrany: Zdrowe płatki śniadaniowe

w-domu-225x300Jak zrobic kefir

Podczas przygotowywania kefiru z grzybka tybetańskiego nie należy używać metalowych naczyń oraz sztućców. Na początek ziarna kefirowe musimy dokładnie wypłukać na plastikowym sitku z resztek mleka. Następnie do szklanego słoika dodajemy wypłukany grzybek oraz świeże lub pasteryzowane mleko w proporcji 2 łyżki grzybka na szklankę mleka. Do produkcji kefiru możemy użyć dowolnego mleka zwierzęcego (krowie, kozie) lub mleka roślinnego.


Grzybek tybetański przechowywanie

Słoik z mlekiem przykrywamy gazą i zabezpieczamy ją gumką, a następnie odstawiamy na 24 godziny w ciepłe miejsce. W tym czasie należy kilkakrotnie, delikatnie potrząsnąć słoikiem, aby przemieszać jego zawartość.

Z innej kategorii: Jak powiększyć biust metody naturalne

Po 24 godzinach otrzymujemy gotowy kefir, jednak zanim zaczniemy się nim delektować należy zawartość słoika przemieszać drewnianą lub plastikową łyżką i przecedzić. Pozostałe na sicie ziarna kefirowe możemy użyć ponownie.

Kefir na odchudzanie

Domowy kefir z grzybka tybetańskiego ma tę zaletę, że nie znajdziemy w nim żadnych dodatków i ulepszaczy. Dzięki niepowtarzalnemu smakowi oraz cennym właściwościom leczniczym pozwoli zadbać o zdrowie i doda sił witalnych oraz stanie się źródłem wartościowego białka, które jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu oraz pozwala szybciej pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

15 + 9 =