Jak zadbać o czystość w dużym domu?

Duży, przestronny dom to z pewnością powód do dumy. W takim domu żyje się przyjemnie, wygodnie, a spora ilość przestrzeni sprawia, że czujemy się w nim swobodnie i komfortowo. Niestety, pomimo wielu zalet, duży dom posiada jeszcze jedną cechę, która dla niektórych może okazać się jego wadą – wymaga on dość częstego sprzątania. W przypadku wielu osób cotygodniowe sobotnie porządki nie należą do najchętniej wykonywanych czynności, dlatego też starają się one znaleźć skuteczne sposoby na to, aby ich duży dom został dokładnie posprzątany w krótkim czasie. Sprawdź porady na to, jak regularnie dbać o czystość w swoim dużym domu.

Problematyczne sprzątanie dużego domu
Rzadko kiedy zdarza się, aby sprzątanie było czyjąś ulubioną czynnością. Nie oszukujmy się. Zazwyczaj po powrocie do domu po ciężkim i wyczerpującym dniu w pracy ostatnia rzecz, o której marzymy, to rozpoczynanie porządków. Z drugiej strony przebywanie w nieposprzątanym i nieuporządkowanym domu nie jest przyjemne i może wpędzić nas w jeszcze gorszy nastrój. Duży dom to równocześnie duża powierzchnia, na której z powodzeniem osadza się kurz, zanieczyszczenia, roztocza czy wszelkiego rodzaju mikroorganizmy.

Dbanie o czystość i porządek w dużym domu jest szczególnie istotne, jeśli nasze dziecko jest alergikiem. Obecność wspomnianych już wcześniej roztoczy oraz kurzu może sprawić, że jego alergie ulegną nasileniu.

Duży dom – jak dbać w nim o czystość?

Dbanie o czystość w dużym domu nie będzie problemem, jeśli tylko będziemy zwracać uwagę na określone aspekty. Przede wszystkim powinniśmy zadbać o odpowiednie rozplanowanie przestrzeni. Wszelkie niezagospodarowane szczeliny czy zakamarki to idealne miejsce, w którym będzie zbierał się kurz. Oprócz tego każdemu przedmiotowi lub urządzeniu warto nadać swoje miejsce i nie odkładać go gdzie indziej. 

Aby sprzątanie dużego domu przynosiło nam efekty, warto zadbać o regularność tej czynności. Przydatne będzie np. ustalenie harmonogramu i przy bardzo dużych powierzchniach rozdzielenie określonych czynności na poszczególne dni. Poza tym zawsze warto mieć w zasięgu ręki podstawowe środki do utrzymania czystości, które szybko pozwolą nam wyczyścić niespodziewane zabrudzenia.

Sprzątanie dużego domu – jaki odkurzacz?

Nie ulega wątpliwości, że odkurzacz to podstawowe urządzenie sprzątające w każdym domu. Niestety każdy, kto korzysta z tradycyjnego odkurzacza, z pewnością bardzo dobrze zdaje sobie sprawę, że używanie go często może okazywać się kłopotliwe. Problemem może okazać się hałas, jaki emituje, przez co sprzątanie np. w czasie drzemki naszego malucha staje się praktycznie niemożliwe, jego ciężar, a także kabel, który zazwyczaj okazuje się zbyt krótki. Na szczęście istnieje skuteczna alternatywa.

Odkurzacze bezprzewodowe

Pierwszym funkcjonalnym rozwiązaniem są odkurzacze bezprzewodowe od szwedzkiej marki Electrolux, np. Allergy UV Pure Q9. Te urządzenia nie tylko dokładnie i efektywnie sprzątają, ale równocześnie prezentują się bardzo elegancko. Ich innowacyjna i ergonomiczna konstrukcja sprawia, że zajmują niewiele miejsca, a samo odkurzanie przy ich pomocy jest bardzo wydajne, dokładne i wręcz przyjemne! Na uwagę zasługuje również fakt, że pracują one niezwykle cicho, a po całkowitym naładowaniu mogą pracować nawet 55 minut!

Odkurzacze automatyczne

Odkurzacze automatyczne zdają się mieć tyle samo zwolenników co przeciwników. Wiele osób narzeka na to, że czyszczą one niedokładnie, obijają meble czy zatrzymują się na progu. Na szczęście marka Electrolux znalazła rozwiązanie także i tego problemu. Odkurzacze automatyczne tej marki stanowią prawdziwą rewolucję w sprzątaniu. Poprzez wykorzystanie technologii 3D Vision System odkurzacze automatyczne są w stanie szybko przeskanować przestrzeń Twojego domu i zaplanować swoją trasę odkurzania w taki sposób, aby skutecznie omijać wszelkie przeszkody.

Odkurzacze automatyczne Electrolux, w tym Purei9, bez problemu docierają do narożników i trudno dostępnych miejsc, pozostawiając je idealnie czyste.

Odkurzacze tradycyjne

Czy korzystanie z tradycyjnych odkurzaczy przewodowych nie będzie niekomfortowe w dużym domu? Absolutnie nie, jeśli zdecydujemy się na właściwy sprzęt. Klasyczne odkurzacze workowe są niezwykle dokładne i efektywne w swojej pracy, a do tego mamy bezwzględną pewność, że nie rozładują się w połowie sprzątania. Przykładowo odkurzacz workowy New Ultra Silencer od Electrolux pracuje niezwykle cicho, w związku z czym nie zakłócimy spokoju pozostałych domowników. Używając go, możesz sprawnie się przemieszczać dzięki systemowi Motion Control™, co gwarantuje płynność jazdy oraz skrętów.

Nie widzi Ci się częste zmienianie gniazdka? W takim razie warto wiedzieć, że odkurzacz New Ultra Silencer posiada aż 12-metrowy zasięg, a do tego system Multi-room™. Łatwo ominiesz przeszkody i dotrzesz do każdego zakątka.