Jak się pozbyć boczków

nadmiarJak schudnac z boczkow – Nadmiar spożytych kalorii szybko odkłada się w postaci tzw. oponki oraz boczków szpecących wygląd nawet szczupłej sylwetki. Jak zlikwidować boczki i zapobiegać ich powstawaniu w przyszłości?

Jak zlikwidowac boczki

Chcąc pozbyć się boczków oraz odchudzić brzuch koniecznie należy działać na wielu płaszczyznach. Niskokaloryczna i bogata w składniki usprawniające przemianę materii dieta, zmiana nawyków żywieniowych oraz codzienne ćwiczenia pozwolą szybko spalić nadmiar tkanki tłuszczowej i sprawią, że pozbędziemy się szpecących wygląd naszego ciała fałdek tłuszczu.

Jak zlikwidować boczki na biodrach – Aby pozbyć się widocznych pod ubraniem niedoskonałości należy przede wszystkim:

  1. Spożywać 5 małych posiłków w ciągu dnia
  2. Unikać podjadania
  3. Spożywać ostatni posiłek maksymalnie o godzinie 18

Jak się pozbyć oponki

Stosować się do zasad zdrowego przygotowywania potraw poprzez ograniczenie smażenia i zastąpienie go gotowaniem na parze, duszeniem oraz pieczeniem bez dodatku tłuszczu. Nasz codzienny jadłospis powinien być skomponowany na bazie warzyw i owoców, chudego mięsa, ryb i nabiału, zawierać wartościowe tłuszcze m.in. olej rzepakowy i oliwę z oliwek, jak również źródła usprawniającego trawienie błonnika np. pełne ziarna, ciemny ryż, gruboziarniste kasze oraz siemię lniane.


Jak szybko pozbyć się boczków? Aby szybko spalić tłuszcz z boczków należy wyeliminować z diety tłuste mięsa, puste kalorie w postaci słodyczy, biawzmoc brzuchłego cukru oraz wyrobów cukierniczych, unikać spożywania tłuszczy zwierzęcych oraz spożywać minimum 2 litry niegazowanej wody mineralnej w ciągu doby. Procesy spalania tkanki tłuszczowej pomoże rozpoczęcie picia naparów ziołowych o właściwościach przyspieszających trawienie, zielonej herbaty, która wykazuje działanie oczyszczające organizm z toksyn oraz przyjmowanie naturalnych suplementów odchudzających.

Jak zlikwidować boczki na plecach

W procesie odchudzania i regulowania procesów metabolicznych niebagatelną rolę odgrywają witaminy i minerały, dlatego warto komponować codzienne menu z produktów jak najbardziej naturalnych oraz ograniczyć długą obróbkę cieplną podczas przygotowywania potraw, która znacznie obniża wartości odżywcze spożywanych pokarmów.

Ćwiczenia na oponkę i boczki

Elementem każdej kuracji odchudzającej są ćwiczenia fizyczne, które wpływają na usprawnienie procesów spalania tkanki tłuszczowej i pozwalają przywrócić naszemu ciału atrakcyjny wygląd. W odchudzaniu okolic brzucha oraz boczków najlepiej sprawdzą się:

bokPopularne ćwiczenia na talię i boczki to np. brzuszki, skłony, nożyce oraz skręty tułowia

  • Aerobik i zajęcia taneczne
  • Bieganie oraz jazda na rowerze
  • Pływanie i zajęcia gimnastyczne w wodzie

Tłuszcz na plecach – Stosując się do powyższych wskazówek odnośnie zmiany żywienia i trybu życia szybko zauważysz znaczną poprawę wyglądu Twojego ciała. Ważne, aby po zakończeniu odchudzania nie wracać do wcześniejszych nawyków żywieniowych i nadal dbać o codzienną aktywność fizyczną, co pozwoli ograniczyć ryzyko wystąpienia efektu jo – jo i zabezpieczy przed ponownym zaokrąglaniem się ciała w problematycznych obszarach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

eighteen − 9 =