Jak pozbyć się zaskórników domowe sposoby

zaskornikSkuteczny sposób na wągry – Cera sprawia czasami wiele problemów, które wpływają na nasz wygląd. Jednym z częstych problemów cery tłustej i mieszanej są zaskórniki, które pojawiają się już w okresie młodzieńczym i towarzyszą nam do późnej starości.

Jak pozbyć się zaskórników zamkniętych

Aby pozbyć się szpecących nasz wygląd zaskórników musimy szczególnie zadbać o właściwe oczyszczanie skóry oraz dostosować codzienną pielęgnację do rodzaju posiadanej cery – tylko wówczas pozbędziemy się niedoskonałości i będziemy mogli cieszyć się promienną, gładką oraz nieskazitelnie czystą skórą.

Dlaczego powstają zaskórniki? Zaskórniki inaczej nazywane wągrami najczęściej pojawiają się u osób ze skłonnością do przetłuszczania się skóry oraz posiadaczy cery tłustej, mieszanej i trądzikowej. Czasami zaskórniki pojawiają się także u osób z innymi typami cery i mogą być powodowane wnikającymi w pory skórne zanieczyszczeniami z otoczenia.

Przeczytaj także: Łojotokowe zapalenie skóry objawy

Jak zlikwidować wągry

Najczęstszą przyczyną tworzenia się zaskórników jest nadczynność gruczołów łojowych, których najwięcej znajduje się w okolicach nosa, czoła oraz brody (tzw. strefa T). Nadmierne wydzielanie sebum i rozszerzenie porów skórnych powoduje ich zatykanie oraz tworzenie się czarnych lub białych wągrów, które są widoczne nawet pod warstwą makijażu.

Do powstawania zaskórników przyczyniają się także:

  • Bogata w tłuszcz i sztuczne substancje dieta
  • Nieprawidłowe zabiegi oczyszczania cery
  • Stosowanie źle dobranych do typu cery kosmetyków
  • Przebywanie w zanieczyszczonym środowisku np. praca w kurzu i pyle
  • Stres oraz zmiany hormonalne, zwłaszcza w okresie dorastania i menopauzy

Przeczytaj również: Siemię Lniane na odchudzanie

Krem na wągry

Co jest dobre na wągry? Powstałych na twarzy, dekolcie, plecach i ramionach zaskórników nie powinniśmy wyciskać, gdyż grozi to infekcjami bakteryjnymi i dodatkowo pogarsza wygląd naszej skóry. Aby pozbyć się wągrów najlepiej skorzystać ze specjalistycznych zabiegów kosmetycznych lub licznych domowych kuracji np.:

  • Przygotowywanych samodzielnie maseczek odblokowujących i oczyszczających pory
  • Peelingów dogłębnie oczyszczających skórę
  • Regulujących wydzielanie sebum kosmetyków oraz oczyszczających skórę z zaskórników specjalnych plastrów

Ciepłych parówek ziołowych z rumianku, babki lekarskiej, szałwii, bzu oraz innych ziół o działaniu bakteriobójczym i ściągającym, które oczyszczają skórę oraz przygotowują ją do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych

Kosmetyki na zaskórniki

Pielęgnacja cery ze skłonnością do powstawania zaskórników powinna polegać na codziennym oczyszczaniu, tonizowaniu oraz regeneracji skóry. Podczas zabiegów pielęgnacyjnych należy stosować kosmetyki dobrane do rodzaju cery oraz zrezygnować ze stosowania mydła w czasie codziennego oczyszczania problematycznych obszarów skóry.

Pomocne podczas pielęgnacji cery tłustej, mieszanej oraz trądzikowej jest stosowanie witamin oraz suplementów, które znacznie wpływają na wygląd naszej skóry. O stanie naszej cery decyduje także odpowiednia dieta, która powinna być bogata w białko, witaminy oraz minerały. Szczególne znaczenie dla naszej cery ma witamina A, E, B12, PP oraz witamina C, pamiętać musimy także o spożywaniu dużej ilości oczyszczającej organizm z toksyn wody mineralnej, a także produktów bogatych w redukujące wolne rodniki antyoksydanty.

Temat, który może cię zainteresować: Produkty które spalają tłuszcz

Zaskórniki leczenie

Zaskórników możemy pozbyć się tylko w przypadku kompleksowego działania na naszą skórę. Odpowiednio dobrana dieta, stosowanie witamin i naturalnych suplementów działających w głębokich warstwach skóry oraz właściwy wybór niezawierających mydła i alkoholu oraz dostosowanych do rodzaju cery kosmetyków pomoże ograniczyć wydzielanie sebum oraz wpłynie na wygląd naszej cery powodując, że niedoskonałości z czasem całkowicie znikną, a my będziemy cieszyć się atrakcyjnie wyglądającą oraz zdrową cerą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

twenty + 3 =