Jak powstrzymać apetyt na słodycze

slodkieJak pozbyć się apetytu na słodycze? Nie możesz oprzeć się chęci sięgnięcia po słodką przekąskę? Zaczynasz dzień od słodkiej potrawy? A może większość spożywanych przez Ciebie pokarmów to właśnie desery, przekąski i dania na słodko?

Co zmniejsza łaknienie

Sprawdź dlaczego nie możesz oprzeć się kolejnemu batonikowi i jak najszybciej zmień sposób odżywiania, aby uniknąć poważnych konsekwencji stosowania słodkiej diety.

Jak poskromić apetyt na słodycze

W diecie przeciętnego Kowalskiego dominuje cukier nie tylko pod postacią czekolady, batoników, ciastek i ciasteczek oraz innych przekąsek. Sięgając po większość produktów spożywczych dostarczamy do naszego organizmu cukry proste pod postacią różnych substancji słodzących i „zapychaczy” dodawanych do żywności.

Jeżeli dodamy do tego każdą łyżeczkę cukru rafinowanego wsypanego do kawy lub herbaty oraz cukier obecny w sokach i napojach owocowych, a także napojach gazowanych okaże się, że dziennie spożywamy nawet ½ cukru w czystej postaci.

TEMAT, KTÓRY MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: Ciągle jestem głodna


Hamuje apetyt na słodycze

Ogromne spożycie cukrów prostych prowadzi do uzależnienia oraz duży apetyt na słodycze. Stan patologicznego dążenia do zaspokojenia cukrowego głodu ma przede wszystkim związek z ciągłymi wahaniami poziomu glukozy we krwi.

Sposób na zmniejszenie apetytu

Węglowodany proste, czyli szybo trawione cukry dodają energii, jednak spożywane w nadmiarze prowadzą do ciągłego spadku i wzrostu poziomu glukozy we krwi. Tuż po spożyciu słodkiego deseru odczuwamy przypływ energii i poprawę samopoczucia, jednak jest to uczucie bardzo krótkotrwałe. Już po kilkunastu minutach po spożyciu czegoś słodkiego poziom glukozy w organizmie gwałtownie spada poniżej poziomu wyjściowego i tym samym znowu sięgamy po słodką przekąskę.

Co hamuje apetyt na słodycze

Wahania cukru we krwi powodowane nieodpowiednią dietą mogą prowadzić do ujawnienia się cukrzycy typu II, która obecnie stała się główną chorobą cywilizacyjną, dlatego tak ważne jest ograniczenie spożywania słodkich przekąsek i zastąpienie bezwartościowych węglowodanów prostych, węglowodanami złożonymi, które są długo trawione i tym samym pozwalają utrzymać poziom cukru we krwi na stałym poziomie zabezpieczając przed nadmiernym apetytem na słodycze i ciągłym głodem oraz spadkiem formy.

Jle kalorii mają słodycze

tabela-slodkosciStosując bogatą w cukry proste dietę stale czujemy się głodni, a nasz mózg daje nam częste sygnały, że potrzebuje energii do działania zmuszając nas do sięgnięcia po kolejną porcję słodyczy. Taki stan jest nie tylko szkodliwy dla zdrowia, ale także odbija się na wyglądzie naszego ciała.

Czym zahamować apetyt

Apetyt na słodycze w ciąży – Stale dostarczane do organizmu ogromne ilości bezwartościowych cukrów prostych powodują wzrost wydzielania insuliny i tym samym mobilizują organizm do magazynowania tkanki tłuszczowej. W efekcie nie tylko stale chodzimy głodni i źli, ale także szybko zwiększa się nasza waga ciała.


Z INNEJ KATEGORII: Domowe sposoby na celulit

Tabletki na zmniejszenie apetytu na słodycze
Najprostszym sposobem na pokonanie słodyczoholizmu jest zmiana diety. Unikając pokarmów bogatych w węglowodany proste m.in. słodyczy, wyrobów cukierniczych, fast–foodów, białej mąki, słodzonych cukrem i słodzikami napojów zwłaszcza gazowanych i energetycznych oraz zastępując je węglowodanami złożonymi pod postacią pełnoziarnistego pieczywa, kasz, ciemnego ryżu czy makaronu razowego zadbamy o utrzymanie stałego poziomu glukozy we krwi i pokonamy chęć na słodycze.
Zioła na zmniejszenie łaknienia 

Człowiek instynktownie dąży do poszukiwania słodkiego smaku, dlatego nie należy całkowicie rezygnować ze spożywania słodkich pokarmów. Zastąpienie batonów, sklepowych ciast i deserów, cukierków, drożdżówek oraz innych chętnie spożywanych przekąsek zdrowymi i domowymi wypiekami, gorzką czekoladą, suszonymi owocami, miodem, syropem klonowym czy cukrami pochodzącymi z warzyw i owoców pozwoli dostarczyć do organizmu niezbędnej dawki życiodajnej energii, poprawi samopoczucie i nie wpłynie negatywnie na stan naszego zdrowia.

MOŻE CIĘ ZACIEKAWIĆ TEMAT: Margaryna czy Masło

Jak ograniczyć jedzenie słodyczy

Spożywając zdrowe słodycze także musimy pamiętać o umiarze, gdyż nasz organizm potrzebuje przede wszystkim zróżnicowanej i dobrze zbilansowanej diety, która będzie dostarczała nie tylko węglowodanów, ale także białka i zdrowych tłuszczów.

2 odpowiedzi do “Jak powstrzymać apetyt na słodycze”

  1. Ja używam chromu w tabletkach w moim przypadku się sprawdza i nie mam już tak ochoty na słodycze

  2. to jak was nachodzi ochotę na coś słodkiego to nie lepiej wypić szklankę wody albo zjeść kanapkę i powinno przejść:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

nineteen − 15 =