Jak oszukac głód

glodekCiągły głód – Głównym powodem tycia i odkładania się tkanki tłuszczowej jest oczywiście zbyt duże łaknienie. Zjadanie dużych porcji tłustych i kalorycznych potraw to podstawowy błąd. Jednak wydaje się, że nie ma szans na to, by zwyczajnie odmówić sobie jedzenia, kiedy tak bardzo chce się jeść.

Z innej kategorii: Ranking tabletek odchudzających

Na szczęście są specjaliści, którzy przetestowali kilka skutecznych sposobów na oszukanie głodu.

Jak oszukać głód

Przede wszystkim należy pić dużo wody, najlepiej z cytryną i w porze porannej, tak by wypłukać z organizmu wszelkie toksyny jakie zostały nagromadzone przez noc. Woda wypita na chwilę przed posiłkiem wypełni żołądek i zmniejszy apetyt na duże porcje.

Jak oszukać głód anoreksja

Każdy kęs spożywanego posiłku powinno się przeżuwać w wolnym tempie, tak by wręcz delektować się tym jedzeniem i zarazem odpowiednio rozdrabniać je, co tylko przyspiesza i ułatwia trawienie. Wolne spożywanie posiłku wywołuje szybkie uczucie sytości.

Tabletki na głód

Najlepiej w ogóle unikać widoku jedzenia. Przeglądanie menu restauracji, gazetek reklamowych w sieci, albo po prostu produktów spożywczych powoduje, że zawsze przychodzi ochota na słodycze czy inne przekąski. Warto zająć się czymś zupełnie innym.

Czym oszukać głód

Nie powinno się rozmawiać podczas posiłku, tak by nie połykać powietrza, które tylko wywołuje wzdęcia i prowadzi do spowolnienia przemiany materii.

Może cię zaciekawić: Koktajle oczyszczające przepisy

nzesWarto pamiętać, że jedząc należy skupiać się tylko na jedzeniu, a nie na wielu rzeczach naraz. Spożywanie posiłków przed telewizorem to duże ryzyko pochłonięcia niekontrolowanych mega porcji, które działają tylko w jeden sposób.

Zamiast tłustych potraw, lepiej sięgać po płatki, warzywa, owoce i inne produkty które zwierają błonnik, ponieważ ten pęcznieje w żołądku i wywołuje uczucie sytości na długi czas.

Nie powinno się od razu sięgać po kolejną porcję posiłku, a warto odczekać te kilkanaście minut, gdyż może to być tylko chwilowe odczucie głodu. Nie ma więc sensu napychać żołądka kolejnymi porcjami, których tak naprawdę nie potrzebuje.

Sposób na głód

Wysiłek fizyczny, albo inne zajęcia sprawią, że organizm zapomni o głodzie. Wówczas czas będzie płynął, a uczucie głodu chwilowo nie wystąpi.

Warto przeczytać: Jak szybko schudnąć po porodzie

To bardzo proste sposoby i jakże skuteczne, które mogą powstrzymać łaknienie i zarazem przyczynić się do zrzucenia zbędnych kilogramów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

15 − ten =