Jak działa suchy szampon?

suchy-szampon-co-to-jest-czy-naprawde-dziala_454868Jak działa suchy szampon? Zastanawiasz się, jak szybko odświeżyć włosy? Chcesz, aby Twoja fryzura zawsze wyglądała nienagannie? Sprawdź, jak Używać suchego szamponu i wybierz kosmetyk idealny do Twojego koloru włosów.

Jak myć włosy bez szamponu?

Długa podróż, upał czy noszenie czapki w zimie sprawiają, że nasze włosy szybko się przetłuszczają. Jeżeli nie mamy czasu, by je umyć warto skorzystać z suchego szamponu, który kupimy w każdym sklepie z kosmetykami.

Zaletą suchego szamponu są jego właściwości pochłaniające sebum, dzięki czemu nasze włosy szybko odzyskują atrakcyjny wygląd i puszystość. Aby móc w pełni skorzystać z działania tego kosmetyku warto dobrać jego rodzaj do koloru włosów – unikniemy wówczas sytuacji, w której na ciemnych włosach widać niedokładnie wyczesane resztki kosmetyku.

Czy suchy szampon niszczy włosy?

Suchy szampon jest w pełni bezpiecznym dla włosów kosmetykiem, gdyż zwykle zawiera naturalne składniki Warto jednak pamiętać, że nie jest to podstawowy do pielęgnacji włosów i należy stosować go raczej sporadycznie. Częste używanie suchego szamponu nie przynosi dobrego skutku i niestety wysusza włosy i wpływa na zmatowienie ich koloru.

Jak stosować suchy szampon?

Suchy szampon należy dokładnie nanieść u nasady włosów i chwilę odczekać. Następnie kosmetyk dokładnie wyczesujemy, najlepiej szczotką z włosia, która najlepiej usunie jego pozostałości.

W przypadku włosów ciemnych warto kupić szampon z pigmentem, który dodatkowo odświeża kolor i delikatnie maskuje odrosty na włosach farbowanych.

Suchy szampon to także sposób na ratunek w trudnych sytuacjach. Posiadając go w torebce możemy szybko odświeżyć i wysuszyć spocone np. w sytuacjach stresowych dłonie czy spryskać stopy, kiedy obcierają nas nowe buty – unikniemy wówczas bolesnych pęcherzy.

Suchy szampon domowy

Suchy szampon możemy także przygotować w domu. Wystarczy w przetłuszczone i nieświeże włosy wmasować niewielką ilość skrobi ziemniaczanej. Niestety taka aplikacja jest dość problematyczna, a brak pigmentu w domowym suchym szamponie powoduje, że na naszych włosach mogą powstać białe i niezbyt ładne plamy.

Sklepowe kosmetyki mają ta zaletę, że rozpylamy je na włosy i dzięki temu możemy dokładnie rozprowadzić szampon, ale w sytuacji naprawdę podbramkowej i zwykła mąka ziemniaczana może uratować nasze włosy.