Forum

Właściwości octu jabłkowego odchadznie  

  RSS

(@katarzynka)
Member
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 0
16 kwietnia 2017 20:54  

Ostatnio wiele się słyszy o piciu octu jabłkowego, cz mógłby mi ktoś wyjaśnić czy on na prawdę wpływa w jakikolwiek sposób na odchudzanie i jakie ma właściwości?


OdpowiedzCytat
(@admin)
Member Admin
Dołączył: 8 lat temu
Posty: 143
17 kwietnia 2017 20:59  

W wielkim skrócie taki ocet jabłkowy ma prze wszystkim wiele minerałów jak  potas, magnez, sód, krzem, chlor, żelazo,  fluor,  miedź,  siarka, fosfor, oraz wiele witamin z grup: A, B, C, E, P. Co do jego właściwości odchudzający to przyspieszają metabolizm komórkowy oraz obniżają przyswajalność i stopień odkładania  się tłuszczu w organizmie dodatkowo dzięki dużej ilości minerałów możemy liczyć na poprawę pamięci, zdrowsze zęby oraz dziąsła a także poprawę wyglądu cery.


OdpowiedzCytat
(@Małgosia)
Member
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 0
17 kwietnia 2017 21:13  

A jak pić ocet jabłkowy aby schudnąć, chodzi mi o to czy pić go np tylko z rana czy trzeba wypijać z 0,5 dziennie? I na co działa ocet jabłkowy jeszcze poza odchudzaniem?


OdpowiedzCytat
 irma
(@irma)
Member
Dołączył: 6 lat temu
Posty: 0
17 kwietnia 2017 21:21  

Ocet jabłkowy ma ok. 21 kcal w 100 g do tego ledwo 1g węglowodanów co jest tyle co nic, Potas 73 mg, Sód 5 mg, Wapń 7mg, Magnez 5 mg i w zasadzie to nic poza tym. W różnych artykułach można wyczytać że bardzo dobrze wpływa na pracę serca, dodaje energii, niweluje kaszel itd. I ogólnie jest super.

Niestety w praktyce jak będziecie go pili nie odczujecie praktycznie nic. Podobno ocet ten hamuje apetyt, niestety jakoś u mnie tego nie dało się zauważyć i po za tym że ma sporo minerałów, które na pewno w jakiś sposób pomagają nie poczułam zupełnie nic i nie schudłam na nim nawet 0,5kg więc to co piszą w artykułach to jedno a to co dzieje się po ocie jabłkowym to drugie.

Dla smaku jak najbardziej można kupić, ale jeżeli liczycie na jakieś dodatkowe właściwości odchudzające, zdrowotne itp to zdecydowanie odradzam.


OdpowiedzCytat
(@elephant_1)
Member
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 12
8 lipca 2017 17:15  

Nie wiem w jakim stopniu wpływa na odchudzanie ale na pewno oczyszcza organizm taki naturalny detoks. Pomaga na trądzik, używałam go tez do pielęgnacji włosów. 
Niekoniecznie zgodzę się z tym brakiem właściwości, być może nie każdemu pomaga. Osobiscie uważam, ze dzialanie ma ale bardziej takie wewnętrzne. 

"Czytać to bardziej żyć, to żyć intensywniej."
Carlos Ruiz Zafón – Cień wiatru


OdpowiedzCytat
(@elephant_1)
Member
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 12
8 lipca 2017 17:34  

Zaintrygował mnie wpis o zerowym działaniu octu... (oczywiście nie neguję, jednak zastanowiło mnie to)
Jeszcze trochę poszperałam i znalazłam naaawet ciekawy artykuł, opisali tu kilka ważnych kwestii  [Link Usunięty]

Dużo piszą o tym jak pomagają pektyny, więc może mieć znaczący wpływ na odchudzanie. Tak czy inaczej ma inne pozytywne cechy, dzięki którym spróbować nie zaszkodzi! :) 
Pozdrawiam!

"Czytać to bardziej żyć, to żyć intensywniej."
Carlos Ruiz Zafón – Cień wiatru


OdpowiedzCytat
(@lodzia)
Member
Dołączył: 4 lata temu
Posty: 22
21 grudnia 2017 16:03  

też piłam ocet jabłkowy, ale bez efektów;/


OdpowiedzCytat
Share: