Domowe sposoby na zimne stopy

zimne-stopkiSposoby na zimne stopy – Problem z marznącymi stopami w okresie zimowym dotyka coraz większą liczbę ludności. Dolegliwość ta odczuwana jest w czasie spacerów czy chociażby podczas uprawiania różnych sportów zimowych. Niektórzy udają się z tym do lekarza, inni wciąż narzekają nic sobie z tego nie robiąc, a ci najbardziej pomysłowi decydują się na zastosowanie domowych i zarazem prostych sposobów. Takie metody mogą przyczynić się do zażegnania problemu raz i skutecznie.

Temat z innej kategorii: Co jeść na kolacje na diecie

Zimne stopy przyczyny

Przyczyn zimnych stóp w rzeczywistości może być wiele. Czasem są to wyłącznie naturalne zjawiska termogeniczne w organizmie, zdarza się jednak, że powodem są schorzenia. W drugim przypadku należy rozpocząć stosowne leczenie. Większość tego typu problemów wynika wyłącznie z zupełnie niegroźnych powodów, dzięki czemu dolegliwości te można zażegnać domowymi metodami i bez zbędnego wysiłku.


Uczucie zimnych nóg doświadczają między innymi osoby wysokie. Zaburzenia krążenia krwi powodowane są stresem, często również długotrwałym siedzeniem i pracą przy biurku. Zdecydowanie poważniejszym powodem występowania tego zjawiska jest palenie tytoniu. To palacze są najbardziej narażeni na odmrożenia stóp.

Temat, który może cię zaciekawić: Jak oszukac głód

Domowe sposoby na stopy

Jeżeli komuś doskwiera problem zimnych stóp, powinien starać się utrzymywać je w odpowiedniej temperaturze poprzez dobór stosownych skarpet i obuwia zarówno w domu jak i poza domem. W okresie, kiedy temperatura powietrza wynosi około 0 stopni Celsjusza, należy nosić obuwie z grubą podeszwą. W domu z kolei trzeba nosić kapcie. Poza tym wymagana jest także odpowiednia dieta. Imbir, cynamon czy chrzan to doskonałe dodatki do codziennego jadłospisu. Oczywiście nie można zapomnieć tu o aktywności fizycznej, która usprawnia krążenie krwi.

Zimne stopy przyczyna – Tak naprawdę tyle powinno wystarczyć, aby poradzić sobie z tym problemem. W razie ewentualnego niepowodzenia, należy udać się do lekarza, w celu wyeliminowania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

17 − 17 =