Ćwiczenia na płaski brzuch po porodzie

testPłaski brzuch po porodzie – Ciąża jest jednym z najpiękniejszych okresów w życiu kobiety, jednak pozostałe po niej zbędne kilogramy nie uprzyjemniają nam pierwszych miesięcy macierzyństwa. Jak szybko schudnąć po ciąży? Kiedy i jak ćwiczyć, aby nie zaszkodzić zdrowiu i nie obciążyć zbytnio osłabionego ciążą i porodem organizmu?

Ćwiczenia na brzuch po cesarce

Duży brzuch po porodzie – Większość kobiet już w kilka dni po porodzie spogląda krytycznym okiem na wygląd swojego ciała. Duży i nieco obwisły brzuch, zaokrąglone boczki i fałdki tłuszczu nagromadzonego w czasie trwania ciąży nie poprawiają nastroju i powodują, że młoda mama czuje się nieatrakcyjna i brzydka, ale nie ma się, co martwić – potrzebujesz czasu, aby wrócić do dawnej sylwetki, jednak nie obędzie się bez odrobiny wysiłku i doboru właściwego rodzaju aktywności oraz dodającej energii zdrowej diety.

Kiedy zacząć ćwiczyć po porodzie? Zgrabna sylwetka jest ważna, ale nie możesz zapomnieć o swoim zdrowiu. Ciąża i poród to spore obciążenie dla organizmu, dlatego zawsze warto skonsultować dobór ćwiczeń z lekarzem, aby nie zrobić sobie krzywdy.

Temat z tej samej kategorii: Schudnąć na twarzy

Teoretycznie pierwsze ćwiczenia po porodzie naturalnym można zacząć wykonywać już po kilku dniach, jednak wszystko zależy od przebiegu porodu i formy młodej mamy. Poród, który przebiegał z komplikacjami, zakończył się nacięciem krocza lub np. krwotokiem nie jest wskazaniem do wykonywania forsujących ćwiczeń podobnie, jak cesarskie cięcie.

Ćwiczenia na płaski brzuch po ciąży

W przypadku porodów powikłanych i cesarki lepiej z wykonywaniem intensywnych ćwiczeń poczekać do zakończenia połogu – po 6 tygodniach od porodu wskazana jest wizyta kontrolna u ginekologa, z którym można skonsultować plan ćwiczeń.

Może cię zaciekawić: Ile kalorii ma truskawka

Zasady zdrowej aktywności po ciąży

Jeżeli chcesz szybko odzyskać dobrą formę i szczupłą sylwetkę przede wszystkim postaw na zdrowe odżywianie, które będzie dostosowane do sposobu karmienia dziecka i Twojego zapotrzebowania na kalorie. Głodówki i restrykcyjne diety nie są wskazane w trakcie karmienia piersią i dodatkowo sprawią, że nie będziesz miała siły do opieki nad dzieckiem oraz wykonywania codziennych obowiązków.

Ćwiczenia po ciąży na brzuch

Zdrowe odżywienia pomoże Ci szybciej odzyskać formę oraz da energię do wykonywania ćwiczeń, do których musisz się odpowiednio przygotować. Po porodzie nie można od razu rozpocząć intensywnego treningu. Na początek warto wykorzystać codzienne czynności, jako rozgrzewkę przed bardziej intensywnymi ćwiczeniami. Codzienny spacer z wózkiem, noszenie dziecka, wielokrotne odkładanie do łóżeczka oraz obowiązki domowe pozwolą przygotować organizm i mięśnie do większego wysiłku.

Z innej kategorii: Koktajle oczyszczające przepisy


1(1)W ujędrnieniu i odchudzaniu brzucha po ciąży pomogą wszelkie ćwiczenia gimnastyczne m.in.: brzuszki, skłony tułowia, wymachy kończyn oraz nożyce. Bardzo dobrze na rzeźbę mięśni brzucha wpływa także jogging, pływanie, aerobik, taniec oraz trening fitness. Po porodzie naturalnym wskazane jest wykonywanie ćwiczeń mięśni Kegla, które pomogą zapobiec nietrzymaniu moczu i pozwolą zniwelować pewien dyskomfort w obrębie pochwy rozciągniętej w trakcie porodu.

largeWarto pamiętać, że aby ćwiczenia były skuteczne powinny sprawiać nam przyjemność. Ćwiczenie ostatkiem sił i zasypianie w połowie skłonu nie przyniesie żadnych efektów, dlatego zawsze należy dobierać ćwiczenia względem swojego gustu oraz wykonywać je, kiedy będziemy w miarę wypoczęte.


Jeżeli już zaczniesz intensywniej ćwiczyć pamiętaj o:

  • Rozgrzewce przed ćwiczeniami
  • Odpowiednim ubraniu oraz doborze właściwego stanika
  • Stopniowym zwiększaniu intensywności ćwiczeń
  • Zakończeniu każdego treningu ćwiczeniami rozciągającymi

Po zakończeniu ćwiczeń pamiętaj o dostarczeniu swojemu organizmowi odpowiedniej dawki wartościowego białka, którego źródłem jest m.in.: chudy nabiał, mięso lub ryba, jajka oraz warzywa strączkowe.

Przeczytaj temat: Ranking diet

Ćwiczenia na płaski brzuch po porodzie

Jeżeli w trakcie wykonywania ćwiczeń będziesz odczuwała bóle brzucha, dyskomfort w okolicy naciętego krocza lub blizny po cesarskim cięciu, zauważysz intensywniejsze krwawienie z dróg rodnych lub inne niepokojące objawy koniecznie przerwij trening i w razie utrzymywania się dolegliwości zasięgnij porady lekarza.

Jedna odpowiedź do “Ćwiczenia na płaski brzuch po porodzie”

  1. Mogę polecić mnustwo ćwiczeń na brzuch tylko jest jeden problem. To że będziecie wykonywać ćwiczenia na brzuch nie znaczy że będzie on naraz płaski i ładny, podczas ćwiczeń to wasz organizm decyduje skąd aktualnie pobrać tkankę tłuszczową.

    Czyli ćwicząc brzuszki przy okazji schudniecie z buzi, rąk, nóg a kiedy wasz organizm zdecyduje że przyszedł czas na brzuch to wtedy weźmie tkankę tłuszczową z brzucha. Podczas ćwiczeń brzcha, na pewno go wzmocnicie ale nie koniecznie wyrzeźbicie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

fifteen − 6 =