Body wrapping na cellulit

Body wrapping na cellulit – cellulit jest zmorą wszystkich kobiet, które od wieków walczą z nim różnymi sposobami. Wśród licznych kremów, masaży czy zabiegów można wyróżnić body wrapping, który podbił serca milionów kobiet. Domowe sposoby na cellulit.

Folia na cellulit

Zabieg pierwszy raz przeprowadzono w Stanach Zjednoczonych, a do Europy trafił już w latach 70. Zatem na czym polega zabieg body wrap?

Folia spożywcza na cellulit
Body wrapping polega na nasmarowaniu ciała preparatem wyszczuplający lub ujędrniającym, a następnie owinięciu go folią. Zabieg może zostać wykonany na poszczególnych partiach ciała np. brzuch, pośladki, biust czy uda lub na całym ciele. Body wrapping pobudza krążenie krwi oraz limfy, stosowany jest przede wszystkim w celu poprawienia wyglądu skóry, wygładzenia jej, wyszczuplenia oraz zmniejszenia cellulitu. Jakie korzyści płyną z zabiegu? Body wrapping poprawia wygląd skóry, nawadnia skórę, zmniejsza cellulit, pozbawia skórę nadmiaru wody, wyszczupla ciało, redukując ilość tkanki tłuszczowej, a także napina skórę, która jest rozciągnięta po ciąży czy intensywnym odchudzaniu.

Folia kosmetyczna do body wrapping

Wybór kosmetyków do body wrappingu na rynku jest ogromny, najważniejsze, aby wybrany kosmetyk posiadał substancje czynne takie jak np. minerały, witaminy, algi, olejki eteryczne, czy sól morska. Co do rodzaju stosowanego kosmetyków jest duża dowolność, może to być żel, krem albo olejek. Najlepszymi będą jednak kosmetyki przeznaczone do walki z cellulitem lub te ujędrniające ciało.

Co na cellulit?

Podczas stosowania produktów kosmetycznych należy zwrócić uwagę na zalecenia producenta w kwestii użytkowania specyfiku. Body wrapping można wykonać w domu. Potrzebne będą: przezroczysta folia spożywcza, koc do przykrycia ciała oraz wcześniej przeznaczony do zabiegu kosmetyk. Przed przystąpieniem do działania warto sprawdzić obwód ciała, pozwoli to ocenić jaki efekt przyniósł zabieg. Kolejnym krokiem jest nałożenie i wmasowanie kremu (lub innego kosmetyka), na wybraną okolicę ciała, następnie wystarczy już tylko owinąć ciało folią i przykryć kocem, aby wzmocnić działanie. Body wrapping na cellulit – zabieg powinien trwać od 40 do 50 minut.  Aby efekty po zabiegu były widoczne, należy powtarzać go dwa razy w tygodniu przez dwa miesiące. Należy jednak pamiętać, że nie każdy może poddać się body wrappingowi. Przeciwwskazania to ciąża, wysokie ciśnienie, żylaki, choroby nerek, dolegliwości sercowe, zatory naczyniowe, infekcje (np. grypa), a także przebyte niedawno operacje.