smedyczny

Wartość odżywcza banana

babanyBanany uważane są za owoce, które sprzyjają przybieraniu na wadze. Jak jest naprawdę? Czy banany zagrażają naszej szczupłej sylwetce?

Kalorie w bananie

Banany należą do jednych z najchętniej spożywanych przez nas owoców. W zależności od stopnia dojrzałości cechuje je różna zawartość kalorii. Spożywane z umiarem np. zamiast czekoladowego batonika lub porcji ciasta z kremem stanowią dobry substytut słodyczy, który oprócz dawki energii dostarczy nam także wartościowych witamin i minerałów m.in.: witaminy C, B6, A i E, żelaza, magnezu oraz potasu.

Przeczytaj także: Jak przyśpieszyć metabolizm

Banany cechuje wysoki indeks glikemiczny, przez co owoce te wpływają na zwiększenie wydzielania insuliny i tym samym mogą przyczyniać się do przybierania na wadze, jednak ich wartości odżywcze powodują, że nie powinniśmy całkowicie rezygnować ze spożywania tych smacznych i wartościowych owoców.

Banany a odchudzanie

Większość diet odchudzających wymaga od nas rezygnacji z jedzenia bananów. Tak naprawdę owoce te możemy traktować, jako posiłek i zastąpić jednym bananem np. drugie śniadanie lub podwieczorek. Ważne, aby wybierać owoce nie przejrzałe i spożywać je w postaci surowej, a nie np. w cieście naleśnikowym lub z dodatkiem lodów czy syropu czekoladowego.

Temat: Slimette opinie

Banany wartości odżywcze

Banany posiadają właściwości regulujące pracę układu pokarmowego oraz sprzyjają zachowaniu odpowiedniej flory bakteryjnej i mogą być pomocne np. przy biegunkach, zatruciach pokarmowych oraz w czasie trwania tzw. grypy żołądkowej. Dodatkowo duża zawartość błonnika powoduje, że owoce te są pomocne przy walce z zaparciami np. u dzieci.

banan-ile-kalorii

Ogromną zaletą bananów są ich wartości odżywcze, które przewyższają sporą kaloryczność. Owoce te jedzone z umiarem na pewno nie spowodują dużego przybierania na wadze i będą doskonałym źródłem energii także w czasie stosowania diet połączonych z intensywnym treningiem.

Warto przeczytać także temat: Pielęgnacja biustu

Dorodny banan zawiera ok. 100 kcal, które szybko spalimy podczas spaceru czy jazdy na rowerze, dlatego banany są polecane także dla osób dbających o linię, jednak zawsze należy pamiętać o aktywności i spożywaniu tych smacznych i zdrowych owoców z zachowaniem umiaru oraz zdrowego rozsądku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

eleven − five =

Ostatnio napisane na forum


Porady dla mężczyzn

Chcesz być bardziej męski? Chciałbyś zrobić wrażenie na swojej partnerce? Zobacz kategorie, w której poruszamy męskie sprawy dowiesz się...


Wszystko dla kobiet

Artykuły dla kobiet, gdzie znajdziesz ciekawe porady jak i informacje, dotyczące zdrowia jak i chorób intymnych oraz...


Wspomaganie Odchudzania

Zobacz również: Ranking tabletek odchudzających
Nie wiesz jak pozbyć się tłuszczu z brzucha? W kategorii tej, znajdziesz informacje na temat najlepszych dostępne środków na...