smedyczny

Kombucha grzyb herbaciany

kombuchKombucha grzyb herbaciany, który jest kolonią bakterii i specjalnej kultury drożdży, należącej do grupy symbiotycznych kultur drożdży i bakterii. Występuje w formie galaretowatej masy, która przybiera kształt placka. Ponieważ zawiera liczne kwasy organiczne, uznawana jest za produkt o wysokich właściwościach zdrowotnych. „Grzyb do picia”

Kombucha hodowla

Napój przygotowany z kombuchy powszechnie znany jest jako eliksir życia, a także uniwersalny środek leczniczy. Niejednokrotnie polecano go na odchudzanie, bezsenność, a nawet utratę pamięci. Podobno jest doskonałym środkiem na brak apetytu, nadciśnienie tętnicze, cholesterol, a także na zespół napięcia przedmiesiączkowego.

Temat z innej kategorii: Czerwona koniczyna tabletki

Grzybek herbaciany właściwości

Pozytywnie wpływa na artretyzm, reumatyzm i cukrzycę. Tak naprawdę to tylko niektóre z wielu dolegliwości, z którymi prawdopodobnie bez trudu poradzi sobie herbata kombucha. Niejednokrotnie przeprowadzano szczegółowe badania odnośnie działania kombuchy. Jednak zawsze były to wyłącznie badania laboratoryjne wykonywane z udziałem zwierząt. Nigdy nie udowodniono, że kombucha faktycznie ma tak szerokie właściwości lecznicze.


herbatkaChoć napój z kombuchy (herbata z kombuczy) może być stosowany jako suplement diety, należy zachować ostrożność. Nadmiar danego środka może zaszkodzić organizmowi. Działania niepożądane to między innymi nudności, wymioty i bóle głowy. Kwasica mleczanowa, o którą nie trudno przy przedawkowaniu, może doprowadzić nawet do śmierci.

Grzybek tybetański przepisy

Napój z kombuchy nie jest dla każdego. Nie mogą go pić osoby, które mają osłabiony układ odpornościowy, dzieci, a także osoby borykające się z Candida Albicans. Po napój ten nie powinni również sięgać diabetycy, a tym bardziej osoby z dolegliwościami jelitowymi oraz z kamicą szczawianową.

Warto też zapoznać się z tematem: Jak zmotywować się do schudnięcia

Kombucha gdzie kupić

Zanim ktokolwiek zdecyduje się na zastosowanie napoju przygotowanego z kombuchy, powinien w pierwszej kolejności bardzo dokładnie poznać ten produkt i to nie tylko od strony jego nieprzeciętnych właściwości, ale bardziej skutków niepożądanych.

Kombucha skutki uboczne – Należy pamiętać, że zbyt duże ilości tego napoju mogą szkodzić, powodować biegunki i bóle brzucha.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

three × 4 =

Ostatnio napisane na forum


Porady dla mężczyzn

Chcesz być bardziej męski? Chciałbyś zrobić wrażenie na swojej partnerce? Zobacz kategorie, w której poruszamy męskie sprawy dowiesz się...


Wszystko dla kobiet

Artykuły dla kobiet, gdzie znajdziesz ciekawe porady jak i informacje, dotyczące zdrowia jak i chorób intymnych oraz...


Wspomaganie Odchudzania

Zobacz również: Ranking tabletek odchudzających
Nie wiesz jak pozbyć się tłuszczu z brzucha? W kategorii tej, znajdziesz informacje na temat najlepszych dostępne środków na...