Centrum Zamówień (+48) 883 901 119

Kontakt przez Komunikator GG: 48717714

smedyczny

Kalafior właściwości odżywcze

kolorowyKalafior dietetycznie – należą one do grupy warzyw o wyjątkowych wartościach odżywczych. Oprócz szeregu witamin i minerałów posiadają także właściwości bakteriobójcze oraz pomagają chronić nasz organizm przez nowotworami.

Kolorowy kalafior

Kalafior stanowi cenne źródło witamin z grupy B, witaminy C, A oraz witaminy K chroniącej przed krwotokami. Warzyw to dostarcza także potasu, magnezu, wapnia, fosforu i żelaza.

Przeczytaj także: Co poprawia nastrój

Kalafior właściwości lecznicze

Zawarte w kalafiorze witaminy i minerały powodują, że częste spożywanie tego warzywa znacznie wpływa na nasze zdrowie i pozwala uzupełnić niedobory kluczowych dla prawidłowego działania organizmu związków. Z racji swoich właściwości wzdymających kalafiory powinny być ostrożnie spożywane przez osoby posiadające problemy trawienne.

Kalafior składniki odżywcze

Zawarte w kalafiorach związki siarki, które odpowiadają za charakterystyczny zapach warzywa w czasie gotowania stanowią broń przed atakami bakterii chorobotwórczych i zapobiegają powstawaniu wrzodów. W kalafiorze znajdziemy także sulforafan, który pomaga walczyć z komórkami nowotworowymi, zapobiega przerzutom oraz chroni przed powstaniem nowotworu.

Temat, który może cię zainteresować: Niedobór potasu i magnezu

Kalafior wartości – powinny stanowić jeden ze składników zdrowej i dobrze zbilansowanej diety. Warzywo to możemy spożywać po ugotowaniu, jako dodatek do dań mięsnych i jarskich, składnik zup czy sałatek. Młode kalafiory możemy także po dokładnym oczyszczeniu i umyciu spożywać w postaci surowej, dzięki czemu unikniemy strat cennych witamin w czasie obróbki termicznej.

100 gram tego warzywa zawiera około 23 kalorie oraz około 2g białka, 4g węglowodanów.

Rating: 5.00/5. From 2 votes.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

7 + eighteen =

Ostatnio napisane na forum


Porady dla mężczyzn

Chcesz być bardziej męski? Chciałbyś zrobić wrażenie na swojej partnerce? Zobacz kategorie, w której poruszamy męskie sprawy dowiesz się...


Wszystko dla kobiet

Artykuły dla kobiet, gdzie znajdziesz ciekawe porady jak i informacje, dotyczące zdrowia jak i chorób intymnych oraz...


Wspomaganie Odchudzania

Zobacz również: Ranking tabletek odchudzających
Nie wiesz jak pozbyć się tłuszczu z brzucha? W kategorii tej, znajdziesz informacje na temat najlepszych dostępne środków na...