smedyczny

Ziemniaki ile kalorii

Ile kalorii ma ziemniak gotowany? Ziemniaki to ulubiony dodatek do obiadu w większości domów. Czy ziemniaki tuczą? Ile kalorii ma ugotowany ziemniak a ile usmażony?

Losowo wybrany temat:  Schudnąć bez diety

Ile kalorii mają gotowane ziemniaki

Ziemniaki z wody, gotowane bez skóry i dodatku soli to 89 kcal w 100 g, 2 g białka, 20 g węglowodanów oraz 2 g błonnika.

To, ile kcal maja ziemniaki zależy przede wszystkim od sposobu ich przygotowania. Najmniej kalorii mają ziemniaki bez dodatków, czyli takie, które gotujemy w wodzie, na parze lub gotujemy w mundurkach. Ziemniaki smażone kalorie to już nieco większa porcja kalorii – tak przygotowane mają 114 kcal, 20 g węglowodanów, 2 g białka oraz 3 g tłuszczu.


Ziemniaki a dieta

Ziemniaki dostarczają do organizmu dość sporo wartościowych składników odżywczych między innymi witamin i minerałów oraz błonnika, dlatego jeżeli nie stosujemy diety nie musimy sobie ich odmawiać. Na diecie lepiej nie spożywać ziemniaków zbyt często, a jeżeli już nie możemy się im oprzeć lepiej unikać tych z dodatkiem masła, nie polewać ich sosami oraz zrezygnować z frytek, placków ziemniaczanych, kopytek i innych dań z ziemniaków, które dodatkowo zawierają pełną pustych kalorii białą mąkę.

Temat, który może cię zainteresować: Jak zmotywować się do schudnięcia

Ziemniaki tuczą, jednak spożywane z umiarem nie są tak złe dla naszej sylwetki, zwłaszcza gdy żyjemy aktywnie. Jeżeli chcesz przygotować dietetyczne ziemniaki zrezygnuj z dodawania do puree masła, śmietany i mleka oraz unikaj ich smażenia. Ziemniaki z wody podane z kawałkiem gotowanego na parze kurczaka i sałatką z pomidorów to jeden z pomysłów na ograniczenie kaloryczności codziennych posiłków i uniknięcie przybierania na wadze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

thirteen − nine =

Ostatnio napisane na forum


Porady dla mężczyzn

Chcesz być bardziej męski? Chciałbyś zrobić wrażenie na swojej partnerce? Zobacz kategorie, w której poruszamy męskie sprawy dowiesz się...


Wszystko dla kobiet

Artykuły dla kobiet, gdzie znajdziesz ciekawe porady jak i informacje, dotyczące zdrowia jak i chorób intymnych oraz...


Wspomaganie Odchudzania

Zobacz również: Ranking tabletek odchudzających
Nie wiesz jak pozbyć się tłuszczu z brzucha? W kategorii tej, znajdziesz informacje na temat najlepszych dostępne środków na...