smedyczny

Ile kalorii mają pomidory

pomidorSzukasz wiadomości na temat kaloryczności różnych produktów spożywczych. Dziś krótka ściąga na temat kaloryczności smacznych, zdrowych i polecanych podczas stosowania diet warzyw, czyli pomidorów. Ile pomidor ma kalorii?

Losowo wybrany temat: Alkohole kalorie

Kaloryczność pomidora

Kaloryczność pomidorów zależy przede wszystkim od ich wagi oraz gatunku i stopnia dojrzałości. Średnio mały pomidor waży około 100 g, duży – około 180 g.

Ile kalorii ma pomidor koktajlowy?

100 g pomidorów koktajlowych, czyli jedna garść to około 18 kcal, 4 g węglowodanów i 1 g białka.

Ile kalorii pomidor?

Jeden duży pomidor dostarcza średnio 36 kcal i zawiera 0,36 gram tłuszczu, 1,8 gram białka oraz 5,4 gram węglowodanów.

Pomidory na odchudzanie

Jak widać pomidory nie dostarczają nam dużej dawki kalorii, co oznacza to, że spokojnie można spożywać pomidory zarówno w czasie stosowania diety odchudzającej, jak i po jej zakończeniu, gdyż warzywa te nie wpływają negatywnie na naszą wagę ciała.

Temat, który może cię zainteresować: Co to są puste kalorie

Sok pomidorowy kalorie

Sok pomidorowy uważany jest za bardzo zdrowy napój, jednak należy pamiętać, aby wybierać tylko ten bez cukru i innych dodatków. Naturalny sok pomidorowy w 100 g zawiera około 17 kcal, 4 g węglowodanów i 1 g białka.

Pomidory nie tuczą i dodatkowo zawierają cenne dla zdrowia witaminy oraz minerały, jak również antyoksydanty, w tym likopen, który aktywnie wpływa na redukcję wolnych rodników i zapobiega m.in. nowotworom. Najwięcej likopenu zawierają przetwory  pomidorów np. sok, naturalny ketchup i przeciery pomidorowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

11 + nine =

Ostatnio napisane na forum


Porady dla mężczyzn

Chcesz być bardziej męski? Chciałbyś zrobić wrażenie na swojej partnerce? Zobacz kategorie, w której poruszamy męskie sprawy dowiesz się...


Wszystko dla kobiet

Artykuły dla kobiet, gdzie znajdziesz ciekawe porady jak i informacje, dotyczące zdrowia jak i chorób intymnych oraz...


Wspomaganie Odchudzania

Zobacz również: Ranking tabletek odchudzających
Nie wiesz jak pozbyć się tłuszczu z brzucha? W kategorii tej, znajdziesz informacje na temat najlepszych dostępne środków na...