smedyczny

Ile kalorii ma truskawka

truskawkiCzy truskawki są zdrowe? Słodkie, aromatyczne i uważane za naturalny afrodyzjak truskawki często goszczą na naszych stołach. Oprócz walorów smakowych owoce te posiadają także liczne witaminy oraz cenne minerały, a także wykazują działanie przeciwzapalne i przeciwzakrzepowe. Czy warto jeść truskawki?

Jle kalorii ma jedna truskawka

Truskawki należą do grupy niskokalorycznych i niezwykle smacznych owoców. Znajdziemy w nich dużo żelaza, potasu i magnezu, co powoduje, że ich częste spożywanie może pomóc uzupełniać niedobory kluczowych składników odżywczych.

Ciekawy temat: Właściwości lecznicze miodu

Truskawki wartość odżywcza

Oprócz witamin i minerałów w truskawkach znajdziemy także antyoksydanty, które opóźniają procesy starzenia się komórek i tkanek, a także związki wpływające na pracę układu odpornościowego. Truskawki stosowane na skórę w postaci maseczek pomagają poprawić jej koloryt oraz likwidują podrażnienia i niedoskonałości cery.

Truskawka kalorie

Truskawki odżywiają nasz organizm i sprawiają, że mamy znacznie więcej energii oraz sił witalnych i dodatkowo zawierają ok. 35 kcal w 100 g owoców, co sprawia, że możemy po nie sięgać bez obaw o szybkie przybieranie na wadze. W 100g to mniej więcej 8-10 truskawek więc jedna ma średnio 3.5 kcal.

Zapoznaj się z: Produkty które spalają tłuszcz

Truskawka kcal

Aby cieszyć się wyjątkowym smakiem truskawek i korzystać z dobroczynnego działania zawartych w nich związków powinniśmy spożywać wolne od nawozów i konserwantów owoce. Spożywanie truskawek poza sezonem może skutkować alergiami powodowanymi przez stosowane w transporcie środki chemiczne, które zabezpieczają owoce przed pleśnieniem i gniciem – sprowadzane z zagranicy truskawki, które dostępne są w naszych sklepach w okresie zimowym zawierają ogromne ilości szkodliwych związków, które zanieczyszczają nasz organizm i przyczyniają się do jego gorszego funkcjonowania.

Owoce dostępne w sezonie, które pochodzą z rodzimych upraw gruntowych nie powinny wyrządzić nam większej krzywdy, dlatego warto sięgać po nie jak najczęściej i cieszyć się krótkim okresem ich owocowania bez obaw o nadmierne przybieranie na wadze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

twelve − three =

Ostatnio napisane na forum


Porady dla mężczyzn

Chcesz być bardziej męski? Chciałbyś zrobić wrażenie na swojej partnerce? Zobacz kategorie, w której poruszamy męskie sprawy dowiesz się...


Wszystko dla kobiet

Artykuły dla kobiet, gdzie znajdziesz ciekawe porady jak i informacje, dotyczące zdrowia jak i chorób intymnych oraz...


Wspomaganie Odchudzania

Zobacz również: Ranking tabletek odchudzających
Nie wiesz jak pozbyć się tłuszczu z brzucha? W kategorii tej, znajdziesz informacje na temat najlepszych dostępne środków na...