smedyczny

Co to jest zakwaszenie organizmu

detox-kobietaObjawy zakwaszenia – Na zakwaszenie organizmu cierpi około 70-80 procent ludzi mieszkających w Europie. Dolegliwość ta przyczynia się do osłabienia organizmu, zwiększenia podatności na infekcje. W dodatku jeszcze prowadzi do problemów ze skórą i włosami.


Wygląda więc na to, iż zaburzenia poziomów kwasowo-zasadowych jest bardzo szkodliwe dla organizmu.

Zakwaszenie organizmu produkty

To jedzenie i picie dostarcza dla organizmu te wartości mineralne, które są konieczne, by utrzymać odpowiednią równowagę kwasowo-zasadową. Niestety jednak kiedy spożywa się za dużo produktów spożywczych kwasotwórczych, w organizmie może pojawić się nadmiar kwasu. Wśród tych produktów jest białko, węglowodany, alkohol oraz nikotyna.

objawy

Jak sprawdzić czy organizm jest zakwaszony

Tak więc zbyt wysoki poziom kwasu w organizmie to nic dobrego. Powoduje to między innymi starzenie się tkanek, wywołuje zmarszczki. Co najgorsze, przyczynia się do niszczenia zdrowych komórek i automatycznie powoduje rozwój komórek rakowych. Zakwaszenie organizmu sprawia, że traci on energię, chcąc utrzymać odpowiedni poziom pH krwi. W innym przypadku zdecydowanie energia ta mogłaby być spożytkowana przez organizm nieco korzystniej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1 × one =

Ostatnio napisane na forum


Porady dla mężczyzn

Chcesz być bardziej męski? Chciałbyś zrobić wrażenie na swojej partnerce? Zobacz kategorie, w której poruszamy męskie sprawy dowiesz się...


Wszystko dla kobiet

Artykuły dla kobiet, gdzie znajdziesz ciekawe porady jak i informacje, dotyczące zdrowia jak i chorób intymnych oraz...


Wspomaganie Odchudzania

Zobacz również: Ranking tabletek odchudzających
Nie wiesz jak pozbyć się tłuszczu z brzucha? W kategorii tej, znajdziesz informacje na temat najlepszych dostępne środków na...