smedyczny

Algi morskie zastosowanie

algi-morskie-do-piciaRóżnorodne gatunki alg morskich posiadają szereg zastosowań i są wykorzystywane m.in. w kuracjach odchudzających, podczas produkcji kosmetyków czy jako składnik zdrowej diety. Jak je stosować?

Algi morskie na odchudzanie

Od wieków stanowią one ważny składnik naturalnych leków stosowanych już w starożytnych Chinach. Glony te znalazły także zastosowanie, jako środek odżywczy zawierający cenne witaminy oraz minerały oraz wartościowy składnik wielu naturalnych kosmetyków, które mają odmładzać skórę i zapewniać piękny wygląd.

Algi morskie do picia

W algach morskich znajdziemy szereg dobroczynnych związków odżywczych, które wzbogacają dietę i mogą znacznie wpłynąć na funkcjonowanie naszego organizmu. Najbardziej znanym i docenianym w skali światowej gatunkiem alg jest spirulina, którą możemy kupić w postaci np. tabletek w dobrych sklepach z suplementami.


Przeczytaj także: Domowe sposoby na celulit

Algi w tabletkach

W zależności od gatunku posiadają różne wartości odżywcze, ale zawsze stanowią bogate źródło witamin i minerałów oraz innych cennych dla naszego zdrowia związków i zawierają m.in.:

  • Witaminy z grupy B
  • Witaminy A, PP, C, E, będących związkami redukującymi wolne rodniki
  • Żelazo, brom, cynk, potas oraz jod
  • Białka i aminokwasy
  • Polifenole
  • Lipidy

Algi morskie maseczka

Dzięki doskonałym właściwościom antyoksydacyjnym, bakteriobójczym i przeciwzapalnym dodatkowo są one często wykorzystywane do produkcji kosmetyków i pomagają ujędrniać oraz odżywiać skórę, redukować trądzik i niedoskonałości, walczyć z cellulitem oraz przywrócić cerze zdrowy i młody wygląd.

algi-zastowanie

Algi morskie odchudzanie

Algi spirulina – są równie często wykorzystywane do wspomagania procesów odchudzających, stanowią ważny składnik suplementów diety oraz usprawniają funkcjonowanie organizmu. Ogromną zaletą alg jest ich dostępność w różnorodnej formie m.in. kryształków, tabletek, proszku do sporządzania maseczek oraz świeżych roślin. Algi możemy także hodować we własnym domu, dzięki czemu zawsze będziemy mieć pod ręką wartościowe źródło witamin, minerałów oraz cudowny składnik domowych kosmetyków.

Warto zapoznać się także z tematem: Mam grube nogi

Algi morskie sklep

Jeżeli zależy nam na usprawnieniu działania naszego organizmu najszybszym sposobem będzie stosowanie tabletek np. ze spiruliną lub innych suplementów diety, które są łatwo dostępne na rynku i pozwalają zachować zdrowie oraz piękny wygląd na długie lata.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

20 − 12 =

Ostatnio napisane na forum


Porady dla mężczyzn

Chcesz być bardziej męski? Chciałbyś zrobić wrażenie na swojej partnerce? Zobacz kategorie, w której poruszamy męskie sprawy dowiesz się...


Wszystko dla kobiet

Artykuły dla kobiet, gdzie znajdziesz ciekawe porady jak i informacje, dotyczące zdrowia jak i chorób intymnych oraz...


Wspomaganie Odchudzania

Zobacz również: Ranking tabletek odchudzających
Nie wiesz jak pozbyć się tłuszczu z brzucha? W kategorii tej, znajdziesz informacje na temat najlepszych dostępne środków na...